Интер ја сака „десетката“ на Португалија


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Португалските весници пишуваат дека Нероаѕурите тргнуваат во акција за доведување на офанзивниот играч за врска на Спортинг.

Мета на Интер е Жоао Марио, дознава Премиум Спорт.

Репрезентативецот на Португалија во важечки договор со Спортинг има ставка за откупна клаузула коај изнесува 60 милиони евра, но со „Лавовите“ работи на разгледување на сите понуди кои ќе пристигнат во Лисабон.

Овој 23-годишен и порано беше на радарот на Нероаѕурите, но тогаш преговорите меѓу клубови изјаловија.

Споменатиот извор додаде дека Интер најголем ривал ќе има во Пари Сен Жермен, кој истотака ја сака десетката на португалската репрезентација.