Ивановски избори четвртфинале во француски Поатје


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски се пласира во четвртфинале на турнирот во Поатје, Франција.

Ивановски беше подобар со пресврт од Французинот Александре Реко со 2-1 во сетови, односно 3-6, 6-1 и 6-4.

Македонскиот тенисер продолжи да игра во добар ритам, па во следното коло го чека дуел против победникот од дуелот меѓу Ламасин и Тепмак.