Ивановски загуби на стартот на турнирот во Скопје


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот тенисер Калин Ивановски загуби на стартот на турнирот во Скопје од Хрватот Дино Призмиќ со 4-6 и 1-6.

Ивановски имаше поддршка од домашната публика и одлично му парираше на Призмиќ во првиот сет, но потоа Хрватот го засили темпото и го доби сетот со 6-4.

Хрватскиот тенисер доминираше во вториот сет, каде што стигна до 6-1 и обезбеди место во следното коло.