Изов ги избра фудбалерките за мечот против Бугарија


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Женската репрезентација на Македонија во првото коло од Лигата на нации ќе се соочи против Бугарија, а дуелот е закажан за 22 септември од 15 часот на тренинг-центарот „Петар Милошевски“.

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Кирил Изов за претстојниот меч против Бугарија се одлучи да ги повика следните фудбалерки:

Голмани: Викторија Панчурова (Тиверија), Берна Кабакчи (Карсон У, Америка), Магдалена Лекоска (Љуботен);

Одбрана: Ана Милчевска (Самгрело, Грузија), Сара Коларовска (Скопје 2014), Кристина Мојсоска (Асс Јунајтед), Едина Сулејмани (Асс Јунајтед), Бојана Петкова (Љуботен), Павлинка Николовска (Љуботен),  Катерина Милеска (Цевитана), Сара Ефтинџиоска (Цевитана);

Среден ред: Наташа Андонова (Леванте, Шпанија), Ленче Андреевска (Каменица Саса), Александра Марковска (Љуботен), Елма Шемсовиќ (Скопје), Радица Велкова (Тиверија), Хава Мустафа (Шкендија), Оливера Цоклеска (Асс Јунајтед);

Напад: Афродита Салихи (Скопје 2014), Рабија Дервиши (Скопје 2014), Јилза Максути (Асс Јунајтед), Александра Јовановска (Истатов).