Изразот на лицето на Роналдо сè покажува (Фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Хрватска го елиминира Бразил на пенали во четвртфиналето на Светското првенство (СП), па сега го чека победникот од мечот меѓу Холандија и Аргентина.

Бразилците беа фаворити во мечот, но не ги оправдаа очекувањата, откако до прв гол стигнаа дури во судиското надополнување, по што Хрватска израмни и избори пенали.

На трибините беше и легендарниот бразилски напаѓач Роналдо, а по изразот на неговото лице покажува што мислеше за играта на „кариоките“.