Јас сум малиот Лионел и вака ги изведувам слободните удари (ВИДЕО)


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Уште еднаш поглднете ја креацијата на суперѕвездата на Барселона.

Ѕвездата на Барселона повторно беше во акција. А, кој следи фудбал тоа знае како изгледа.

Од вчера Американците знаат каков топ во ногата има фудбалерот на Барселона. Се играше 32-ра минута кога Меси ја намести топката на 30 метри од Гузан. Испрати ракета која го уби пајакот и комплетно неговата фамилија.

https://www.youtube.com/watch?v=YNO9TdGHw5Q