Јокиќ ги загрижи навивачите: Се појави снимка на која изгледа лошо (Видео)


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Српскиот кошаркар Никола Јокиќ повторно беше најдобар во тимот на Денвер нагетс против Голден Стејт вориорс, но сепак не го спас својот тим од пораз.

Во ноќта меѓу понеделник и вторник ќе има шанса за реванш, а најмногу се очекува од Јокиќ на теренот, кој постигна 25 поени, 10 скокови и шест скокови.

Ниту овој пат судиите не застанаа во негова заштита, па само двапати беше на линијата за слободни фрлања.

Навивачите по мечот против Голден Стејт на социјалните мрежи објавија видео на кое може да се забележи дека Јокиќ изгледа лошо, односно премногу се изморил.