Јунајтед договори големо засилување, а Тен Хаг веднаш побара уште две!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Манчестер јунајтед наводно се договорил со Џеред Брантвајт, а наскоро ќе тргне по уште две желби на Ерик Тен Хаг.

Новинарите на „Телеграф“ објави дека „ѓаволите“ се договориле со Брантвајт и ќе платат 83 милиони евра за трансферот.

Откако ќе го комплетираат трансферот на 21-годишниот фудбалер, „ѓаволите“ планираат да тргнат и по потписите на Џошуа Зиркзе од Болоња и Лени Јоро од Лил.