Ќе „плива“ во пари: Јокиќ го доби најголемиот договор во историјата на НБА-лигата!


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Српскиот кошаркар Никола Јокиќ ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА-лигата со Денвер нагетс.

Познат новинар објави дека Денвер на Јокиќ му понудил „супер-макс“ договор вреден 264 милиони долари на пет години.

Јокиќ вчера ја доби и својата замена во Денвер, откако потпиша Деандре Џордан, кој ќе биде на паркетот додека Србинот одмара.