Кејн прифатил трансфер во Реал Мадрид – ќе потпише тригодишен договор?


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Англискиот напаѓач Хари Кејн заминува од Тотнем ова лето, а како негова следна дестинација се споменува Реал Мадрид кој остана без францускиот голгетер Карим Бензема.

„Кралевите“ му понудиле тригодишен договор на Кејн, а за трансферот на Тотнем ќе му исплатат 80 милиони евра.

Флорентино Перез смета дека Кејн е идеално решение за нападот на „кралскиот клуб“, кој наскоро треба да го ангажира и Каи Хаверц од Челси.

Засега нема потврда на трансферот, но се шпекулира дека двете страни се блиску до договор.