Кек полуде кон судиите и доби црвен картон (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Словенија беше елиминирана од Португалија на пенали со 0-3 во осминафиналето на Европското првенство (ЕП).

Селекторот на Словенија, Матјаж Кек доби црвен картон, а на социјалните мрежи се појави видео кое покажа зошто бил исклучен.

По спорниот пенал на Роналдо, Кек полудел и се карал со судиите, по што бил исклучен.