Кимих се сели во Англија, три гиганти се борат за неговиот потпис


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерот на Баерн Минхен, Џошуа Кимих ова лето ќе го напушти бундеслигашот и ќе се пресели во Англија.

Германски „Билд“ пишува дека Кимих не е задоволен од статусот во Минхен и поради тоа сака да ја бара среќата на друго место, а како следна дестинација се споменува Премиерлигата.

Манчестер сити, Ливерпул и Арсенал се екипите кои покажаа интерес за неговиот потпис, а Германецот е расположен за преговори.