Киргиос конечно славеше

Ник Киргиос после три месеци оствари победа.

Ник Киргиос на Австралија и го донесе првиот бод на натпреварот против Колумбија на завршниот турнир на Дејвис Купот во Мадрид.

Киргиос со 6:4, 6:4 го победи Алехандро Гонзалес после неполни два часа игра и ова му беше првата победа во официјалните натпревари после три месеци.

Со брејк во двата сетови Австралиецот дојде до победа против 470. играч во светот.

Во другиот сингл Де Минаур ќе игра против Галан Риверос кој ќе проба да изедначи за Колумбија.