Најнови вести

Се јави човекот кој се сликаше со телото на Марадона: Аргентинци, извинете…

Работникот кој се фотографираше со телото на Диего Армандо Марадона доби отказ веднаш по објавувањето на сликата, а сега ја моли аргентинската...

Елмас добил трагични вести од неговото семејство пред мечот против Рома

Македонскиот репрезентативец и фудбалер на Наполи, Елиф Елмас настапи во финишот од мечот против Рома, кој заврши во корист на домаќините (4-0).

Докторот под истрага, сестрата му давала погрешни лекови… Дали Марадона бил уб*ен?

Неврохирургот Леополдо Луке уште не е обвинет за било што, иако сега се води истрага против него. Обвинителството има намера да потврди...

Хименез заврши на итна операција на черепот по судирот со Луиз! ?

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез беше итно опериран во неделата во Лондон по скршеница на черепот, која ја заработи на мечот со...

ФА почна истрага против Кавани поради „расизам“

Фудбалската асоцијација (ФА) на Англија почна истрага против фудбалерот на Манчестер јунајтед, Едисон Кавани поради „расистички говор“ на социјалните мрежи.

И камен ќе се скрши: Ќерката на Марадона во солзи, трибините празни… ?

Аргентина уште тагува по легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, кој почина во средата, по што во државата беше прогласена тридневна жалост.

Како успеа Грожан да избега од пеколот кој траеше 27 секунди? ?

Возачот на Хас, Роман Грожан вчера за малку ќе го загубеше неговиот живот во страшниот судир со оградата, при што неговиот болид...

Тикет на денот (понеделник, 30.11.2020)

Последниот ден во ноември имаме сосема солидна понуда со оглед на тоа дека е во прашање понеделник. Ова е нашиот предлог тикет...

Грожан од болница испрати порака преку Инстаграм! ?

Возачот на Хас, Ромејн Грожан имаше голема несреќа на трката за Големата награда на Бахреин, откако неговиот болид експлодираше, но за среќа...

Бурната ноќ на Марадона и Ванда: Се „тресеше“ креветот… ?

Диего Марадона во текот на својот живот имал многу убави жени, а една од нив била Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди...