Кога Кари ќе полуди (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Стеф Кари прикажа добра игра и во шестиот натпревар од НБА финалето.

Кошаркарот кој беше МВП за регуларниот дел од сезоната уфрли 30 поени, но тоа не им помогна на “Воините” да стигнат до победа.

Кари кон крајот на натпреварот доби и шеста лична грешка, поради која мораше да го напушти теренот.

Поради тоа следуваше и автоматско исклучување бидејќи беше незадоволен од одлуката на судијата во еден момент влезе во конфликт со домашните навивачите, а ниту арбитрите не им остана должен.

https://youtu.be/wFe8jhfQXGA