Кои возачи немаат тим за следната сезона во Формула 1?


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Сè уште е нејасна судбината на голем број возачи за следната сезона, откако само три екипи ги комплетираа составите, односно има вкупно 10 возачи кои се со сигурно место во „најбрзиот циркус“.

Карлос Саинц е еден од најдобрите возачи кои се без тим, а исто така не е познато ниту каде ќе возат Ленс Строл, Окон, Гасли, Магнусен, Цунода и Рикардо.

Во продолжение следи списокот со возачи кои се сигурни за следната сезона.