Колина е лут поради тоа што Субашиќ прекрши правила против Шпанија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Пјерлуиџи Колина рече денеска дека голманите не треба да излегуваат од линијата кога бранат пенал.

Според неговите зборови, секој кој ќе направи тоа треба да добие жолт картон, а пеналот треба да се повтори.

Причина за неговото лутење предизвика арбитарот Бјорн Кујперс, кој дозволи голманот на репрезентацијата на Хрватска Даниел Субашиќ да излезе од линијата додека го бранеше пеналот на Серхио Рамос.

„Тоа беше грешка, а грешките нажалост се случуваат“, рече Пјејлуиџи Колина.