Колку време ќе паузира Ѓулер по новата повреда?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Реал Мадрид има проблеми со повреди оваа сезона, па така тренерот Карло Анчелоти не може да смета на Едер Милитао, Тибо Куртоа, Винисиус Жуниор, но и Арда Ѓулер.

Ѓулер завчера се врати на тренинг, но веднаш се повредил и го чека нова пауза. Според прогнозите, Турчинот ќе паузира еден месец надвор од фудбалските терени.

Талентираниот турски фудбалер пристигна летово од Фенербахче и треба да биде инвестиција за иднината на „кралевите“, но сè уште не може да го дочека неговото деби во новиот клуб.