Конте го враќа Челси во врвот: Два одлични играчи за врска на мета на Сините


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Антонио Конте ќе го превземе Челси, каде што сигурно не го очекува лесна задача.

Ќе биде тешко да го врати некогашниот шампион на врвот, но не е и невозможно.

Според наводите на британски The Sun, Челси ја разгледува можноста за доведување на 23-годишниот играч за врска на Лацио, Фелипе Андерсон.

Во минатото одличниот фудбалер се поврзуваше со Барселона, која се чини се откажа од негов ангажман.

Истотака, како ново засилување се споменува и Н`Голо Канте.

Британските медиуми тврдат дека токму Сините се најблиску до ангажирање на одличниот играч за врска на Лестер.

Рома одби две големи понуди за Раџа Наинголан, и клубот од Стенфорд Бриџ се сврте кон алтернативи.

Наводно Сините се спремни да ја платат откупната клаузула од 20 милиони фунти, но за францускиот репрезентативец од Лестер се интересираат и кинески клубови.