„Корпа“ за Милвоки: Богдановиќ избра нов клуб во НБА, се чека само потврда!

Информациите за следниот потег на Богдан Богдановиќ постојано се менуваат, а трејдот во Милвоки му пропадна поради тоа што не сакаше да се пресели таму, а во меѓувреме и Лос Анџелес Лејкерс се појави како кандидат, меѓутоа неколку новинари пишуваат дека Атланта е следна опција за Богдановиќ.

За неговата можна преселба во преселба кај Атланта зборуваше и легендарниот Винс Картер, стручниот консултант на една американска страница и некој кој ги следи случувањата во своите два поранешни клубови.

Се очекува српскиот кошаркар да потпише со Атланта, откако ќе се отвори трејд-маркетот во НБА, зашто како ограничено слободен агент избра опција да го напушти Сакраменто.