Кошчелни од наредната сезона во Бундеслигата?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Францускиот дефанзивец од редовите на Арсенал, Лоран Кошчелни ова лето би можел да ја промени средината.

Имено, за неговите услуги интерес покажа Баерн Минхен кој е спремен после Европското првенство да испрати официјална понуда до “Топџиите”.

Кошчелни во последните сезони е еден од клучните фудбалери на Арсенал во одбраната, а во Баерн имаше улога на резерва и замена за Хумелс и Боатенг.

Освен Баерн интерес за него покажа и Реал Мадрид.