Кошмарно полувреме: Македонија губи со 14 голови разлика од Египет!

Македонската ракометна репрезентација во моментов го игра вториот меч на Светското првенство (СП) во Египет, а на полувреме губи со 6-20.

Египет отвори одлично и создаде предност од 10-3, по што Македонија за момент се врати во живот и намали на 6-10, о потоа почна серијата на Египет, со која домаќинот на СП стигна до 20-6.

Македонија последниот меч во групната фаза го игра против Чиле.