Куман гради моќен Евертон, ова  се неговите две големи желби!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Неодамна Холанѓанецот седна на клупата на Евертон, а сега и рече кој сака да има на располагање.

Изјавата на Куман дека ќе биде тешко да доведе некој од неговите пулени од Сент Мери, но сепак изрази желба да соработува со еден играч кој го тренираше во редовите на Саутемптон.

Во прашање е фудбалер на Манчестер Јунајтед Морган Шнајдерлин.

Тој може да го напушти Олд Трафорд, поради тоа што Мурињо сака да го доведе Матиќ, а единствен проблем на Карамелите може да биде цената.

Наводно Јунајтед за услогите на својот играч за врска бара 25 милиони фунти.

Куман изгледа е заинтересиран и за ирачот на Њукасл Јунајтед, неговиот сонародник Џорџинио Вајналдум.

Холандскиот репрезентативец може да го напушти Сент Џејмс Парк бидејќи Страчките испаднаа во понизок ранг, а интерес за неговите услуги покажа и Рома.

Се верува дека Њукасл својот играч го цени истотака на 25 милиони фунти, со цел од клубот изјавија дека сакаат да профитираат барем 10 милини, а познато дека од ПСВ го доведоа за 15 милиони фунти.