Лазаров го објави скратениот список: Танкоски и Велковски се враќаат за двомечот со Португалија


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Селекторот на ракометарите, Кире Лазаров го објави скратениот список со ракометари за натпреварите против Португалија во квалификациите за Европското првенство (ЕП).

На скратениот список на Лазаров има 22 ракометари, а на истиот се најдоа и Мартин Велковски и Марио Танкоски од Пелистер, кои се враќаат во репрезентацијата.

Првиот дуел меѓу Македнија и Португалија се игра во Скопје на 9 март, додека реваншот е три дена подоцна во Порто.