Лејкерс ангажира Јапонец од Вашингтон


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лос Анџелес Лејкерс се засилува со нов кошаркар пред останатите предизвици во регуларниот дел од сезоната, па така во екипата доаѓа Јапонецот Руи Хачимура од Вашингтон визардс.

Лејкерс го испрати Кендрик Нан и три идни драфтови во втората рунда за да го добие потписот на Јапонецот.

Хачимура во просек оваа сезона постигнуваше по 13 поени и 4,3 скокови на 24 минути поминати на паркетот.