Ливерпул ја растури Барселона, Грујиќ продолжува со головите

Барселона изгуби со 4:0 од екипата на Ливерпул во рамките на интернационалниот куп на шампиони во Северна и Централна Америка.

Најпрвин во првото полувреме деби гол постигна Садио Мане, а во второ полувреме головите ги постигнаа најпрвин Маскерано си постигна гол во својата мрежа па веднаш потоа и Ориџи ја затресе мрежата на каталонците

Најпрвин Мане ја украде топката од Метју и веднаш ја додаде на Ориџи кој маестрално му ја врати на Мане, кој пак упати центаршут накај Кутињо но Маскерано во обид да ја спречи топката да стигне до Кутињо во што и успеа и самиот ја затресе мрежата на неговиот тим.

Беше 47 минута кога Маскерано го совлада својот голман, минута потоа повторно гол, овој пат на Ориџи.

Младиот Стјујарт ја краде топката од Бускетс и ја додава до Ориџи кој веднаш ја затресе мрежата на голот на Браво, кој влезе на полувреме место Тер Штеген

И во третата минута од судиското надополнување Грујиќ на асистенција на Марковиќ го донесе конечниот резултат. 4:0 за Ливерпул. Головите во продолжение