дома тагови ливерпул

таг: ливерпул

Најнови вести

Ивановски скокна девет места на АТП-листата

Македонскиот тенисер Калин Ивановски загуби во финалето во Монастир, Тунис, но и покрај тоа забележа скок на АТП-листата. Ивановски стигна до најдобриот пласман во својата...

Спалети: Вакви натпревари се добиваат само ако сте решителни!

Наполи славеше во дербито против Рома со 2-1 и направи чекор напред кон Скудетото, а тренерот Лучано Спалети вели дека е среќен со резултатот. Наполи...

Чеди Осман го предводеше Кливленд до триумф над Клиперс (Видео)

Турскиот репрезентативец кој е роден во Охрид, Чеди Осман одигра одличен меч против Лос Анџелес Клиперс и го предводеше Кливленд кавалирс до триумф. Осман постигна...

Челси не се откажува: Боели ќе оди лично по – Енцо Фернандез!

Лондонскиот гигант Челси планира да се засили со уште еден фудбалер до крајот на преодниот рок, а тоа е Енцо Фернандез од Бенфика. Челси веќе...

Ѓоковиќ се врати на врвот на АТП-листата!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати на првата позиција на АТП-листата, откако вчера го освои Австралијан опен по десетти пат во кариерата. Ѓоковиќ има 7.010...

Реал Мадрид ја губи битката со Барселона, а Анчелоти вели: Презадоволен сум со ремито!

Шпанскиот шампион Реал Мадрид одигра 0-0 против Реал Сосиедад, иако и двете екипи имаа шанси за победа, а тренерот Карло Анчелоти вели дека е...

Тикет на денот (понеделник, 30.01.2023)

Остана уште по некој натпревар од птеходниот викенд, а тоа е доволно материјал за да го составиме денешниот тикет. Ова е нашиот предлог. Виљареал –...

Елмас сакал лани да си оди од Наполи!

Италијански „Телевормеро“ објави дека македонскиот фудбалер Елиф Елмас сакал да си замине од Наполи минатото лето, но тренерот Лучано Спалети го убедил да остане. Елмас...

Тајно го сликал Шумахер и бара милион евра за да не ги објави фотографиите!

Италијанските медиуми објавија дека едно лице побарало милион евра за да не ги објави фотографиите кои тајно ги направило од Михаел Шумахер, чија состојба...

Ивановски храбро се бореше, но остана без титула во Тунис

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски загуби во финалето во Тунис од домашниот тенисер Моез Ечаргуи со 6-3, 3-6 и 6-7. Ивановски го освои првиот сет...