Махачев ќе се тепа со Македонецот Волкановски (Видео)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Ислам Махачев минатата ноќ стана шампион во лесна категорија по победата против Чарлс Оливеира на УФЦ 280 во Абу Даби.

Махачев веќе размислува за следен противник, а тоа ќе биде австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски кој во кариерата има 25 победи и еден пораз.

Волкановски влезе во рингот по победата на Махачев и прифати борба против новиот шампион во лесна категорија.

Махачев досега има 23 победи и еден пораз во УФЦ, додека Волкановски има 25 триумфи и еден неуспех.