Мајсторски: Како Холанѓаните ги изиграа Аргентинците (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Холандија израмни на 2-2 против Аргентина во 100. минута од натпреварот и така се избори за продолженија, а вистинска мајсторија беше забележана при вториот гол.

Холанѓаните во 100. минута имаа мајсторска акција по слободен удар и го најдоа патот до мрежата на Аргентина.