Македонија ќе се соочи против Англија и Италија во квалификациите за ЕП 2024


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонската фудбалска репрезентација ги дозна противниците во квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2024 година.

Македонија се падна во група со Италија, Англија, Украина, како и Малта, па така нашите фудбалери нема да имаат лесна работа воопшто.

Македонските фудбалери го бркаат вториот настап на ЕП, откако претходно заиграа на ЕП 2020.