Македонија му е најголем кошмар: Верати опиша како се чувствува по големиот срам


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Еден од најдобрите фудбалер на Италија, Марко Верати не можеше да поверува дека испаднале од баражот за пласман на Мундијалот во Катар, откако во Палермо беа поразени со 0-1 од Македонија.

Ѕвездата на ПСЖ кажа дека овој пораз тешко им паднал и не може да пронајде доволно добри зборови за да го опише.

„Ова е тешко да се разбере. Доминиравме во натпреварот и мораше да победиме. Требаше да постигнеме гол порано и да го завршиме мечот, затоа што бевме супериорни. Ова е многу тешко да се објасни со зборови. Голот на Македонија за мене е – вистински кошмар“, кажа Верати.