Македонија напаѓа, но Грузија поведе со автогол на Миовски (Видео)

Македонската репрезентација одигра добро прво полувреме против Грузија и имаше неколку добри шанси, кои останаа неискористени, но затоа домаќините казнија во 35. минута.

Кварацкелија испрати центар-шут во казнениот простор на Македонија, при што топката го погоди Бојан Миовски и заврши во мрежата на Столе Димитриевски.