Манчестер јунајтед го демолира Челси и обезбеди место во ЛШ (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Англискиот гигант Манчестер јунајтед славеше со убедливи 4-1 против Челси и го обезбеди местото во Лигата на шампиони (ЛШ).

Касемиро постигна одличен гол на стартот на натпреварот, а потоа Марсијал погоди за 2-0 пред крајот на првото полувреме.

Фернандеш од пенал зголеми на 3-0, а Рашфорд ја обезбеди победата неколку минути подоцна, додека до крајот на дуелот Феликс ги постави конечните 1-4.