Манчестер јунајтед го договори третиот најскап фудбалер на Баерн Минхен


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Манчестер јунајтед ова лето сака да направи ремонт на екипата, па затоа ќе ја засили и одбраната, а веќе договори една од желбите на тренерот Ерик Тен Хаг.

Дефанзивецот Матијас Де Лихт, кој е трето најскапо засилување на Баерн, прифати да се пресели во Манчестер затоа што повеќе не е во плановите на Винсент Компани.

Де Лихт прифати трансфер кај „ѓаволите“, па сега на нив останува да договорат колку пари ќе му платат на Баерн.