Манчестер Јунајтед ја разгледува опцијата да ангажира фудбалер на Монако


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Од таборот на Манчестер Јунајтед се заинтересирани во своите редови да го донесат фудбалерот на Монако, Беноа Бадаишиле.

Станува збор за одличен дефанзивец кој е редовен репрезентативец на Франција во младинските категории, а со клубот од Кнежевството има договор до 2024 година.

Бадаишил оваа сезона настапи на 20 натпревари во дресот на Монако, а за него интерес има и од таборот на Рен кој веќе испратил понуда од 15 милиони евра за неговите услуги.

Инаку, Беноа Бадаишил е посочен како „новиот Кулибали“ и него му се предвидува блескава иднина.