Манчестер јунајтед му нудел две ѕвезди на Реал Мадрид за – 30 милиони евра


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Манчестер јунајтед има големи проблеми со дел од ѕвездите, па истите сака да ги продаде во следниот преоден рок бидеќи му пречат во работат на тренерот Ерик Тен Хаг.

Англиските медиуми пишуваат дека „ѓаволите“ сакаат да ги продадат Џејдон Санчо и Дони Ван де Бек за само 30 милиони евра, иако ги купија над 120 милиони евра.

„Ѓаволите“ му понудиле таква опција на шпанскиот гигнат, но Флорентино Перез ја одбил понудата и се заблагодарил затоа што овие играчи не се вклопувале во нивните планови.

Санчо има само 23 години и требаше да биде големо засилување, но никогаш не ги оправда вложените 85 милиони евра.

Ван Де Бек беше платен 40 милиони евра, а играше одлично во Ајакс пред да се пресели на „Олд Трафорд“.