Манчестер Јунајтед не успеал да донесе двајца фудбалери во летниот преоден рок

Медиумите во Англија пишуваат дека Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок не успеал да донесе најмалку уште две засилувања.

„Ѓаволите“ биле во сериозна трка за обезбедување на потписот на Антоан Гризман, како и за поранешниот фудбалер на Тотенхем, Фернандо Љоренте.

Сепак, двајцата фудбалери на крај се одлучиле да го одбијат Јунајтед,па Гризман заврши во Барселона, додека Љоренте кариерата ја продолжи во Наполи.