„Манчестер Јунајтед се уште е заинтересиран за супер ѕвезди“

epa07254439 Manchester United's manager Ole Gunnar Solskjaer reacts during the English Premier League soccer match between Manchester United and Bournemouth at the Old Trafford Stadium in Manchester, Britain, 30 December 2018. EPA-EFE/NIGEL RODDIS EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Манчестер Јунајтед се наоѓа во тешка криза, најтешка во последните 30 години, но и покрај тоа асистентот на Оле Гунар Солскјер верува дека во клубот можат да пристигнат супер ѕвезди.

Фелан истакна дека клубот се уште може да донесе супер ѕвезди на „Олд Трафорд“ меѓутоа ја разгледува опцијата да донесе и поевтини фудбалери кои во иднина може да остават длабока трага во светскиот фудбал.

„Мислам дека Манчестер Јунајтед се уште сака супер ѕвезди, но мислам дека во клубот сакаат да го видат нивниот прогрес и од блиску како би биле дел од нешто специјално“ –истакна Фелан.