Манчестер јунајтед се засили со напаѓач кој го изнервира Меси (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Англискиот гигант Манчестер јунајтед ја најде замената за Кристијано Роналдо, а изборот падна врз Вут Вегхорст.

Специјалистот за трансфери Фабрицио Романо објави дека Вегхорст на „Олд Трафорд“ доаѓа од Бешикташ како позајмен фудбалер, а турскиот гигант ќе заработи три милиони евра.

Вегхорст се прослави со двата гола против Аргентина, но и инцидентот со Лионел Меси, кој за малку можеше да премине во физичка пресметка.