Мареска ќе ја „лови“ титулата, Челси му носи четири нови засилувања


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Челси веќе го договори новиот тренер по заминувањето на Маурицио Покетино, па наскоро и треба да промовиран Енцо Мареска на жешкото столче.

Газдата Тод Боели не планира ова лето да мирува и веќе има четири желби кои ќе се обиде да ги оствари во летниот преоден рок.

Нов напаѓач на „сините“ треба да стане Виктор Осимен, додека за голман се преговара со Џејмс Трафорд од Барнли.

Во одбраната треба да пристигне Тосин Адарабијо, но клубот планира да земе и лев бек, а тоа е Хартман.