Мбапе се налути по критиките за Зидан од Франција


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Францускиот напаѓач Килијан Мбапе го нападна првиот човек на францускиот фудбал, Ноел Ле Гаре поради неговите коментари за Зинедин Зидан.

Дидие Дешан потпиша договор до 2026 година со „триколорите“, а Зидан остана со празни раце и поота Ле Гаре даде непристојни коментари за француската легенда.

„Зидан во Бразил? Не ми е гајле каде ќе оди. Нека оди каде сака, тоа е негова работа. Јас не сум се сретнал со него“, кажа Ле Гаре.

По овие зборови, реагираше и Мбапе кој застана во одбрана на Зидан.

„Зидан е Франција, така не се почитува легенда“, кажа Мбапе.