Мекгрегор се повреди и ја откажа борбата со Чендлер


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Ирскиот борец Конор Мекгрегор нема да се бори против Мајкл Чендлер на 29 јуни, а тоа го потврди претседателот на УФЦ, Дена Вајт.

Главен настан на УФЦ 303 ќе биде битката меѓу Јиржи Прохаска и Алекс Переира, па така љубителите во спортот ќе моеж да уживаат во одлична борба.

Исто така, Џамахал Хил го повреди коленото и не може да настапи против Карлос Улберг, а на негово место ќе се бори Ентони Смит.