Меси ги воодушеви сите со мајсторија од слободен удар (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Аргентинскиот волшебник Лионел Меси постигна уште еден фантастичен гол за ПСЖ, и тоа од слободен удар во победата од 2-1 против Ница.

Натпреварот почна со мајсторијата на Аргентинецот, кој во 28. минута успеа да го матира голманот на гостинскиот тим, додека вториот гол за ПСЖ го постигна Килијан Мбапе.

ПСЖ е прв на табелата и нема пораз во Лига 1, а по нив следи Олимпик Марсеј, кој исто така игра одлично.