Меси освои сè што може и стана најдобар во историјата!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Лионел Меси ја комплетираше богатата колекција со трофејот на Мундијалот во Катар, па така стана фудбалер кој освоил сè што може да се освои и стана најдобар во историјата.

Аргентинецот одигра одличен турнир и заслужено ја доби титулата, а вечерва против Франција постигна два гола.