Меси откри зошто му се налутил на Левандовски (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Лионел Меси кажа дека му се налутил на Роберт Левандовски на мечот меѓу Аргентина и Полска на Светското првенство (СП) во Катар.

Аргентина го доби мечот со 2-0, но истиот се памети и по реакцијата на Меси кога Левандовски сакаше да му се извини, но Аргентинецот одби да се поздрави.

Меси во разговор за „ЕСПН“ открива што се случило меѓу нив двајца, а сè потекнува од „Златната топка“ во 2021 година.

Левандовски ја доби наградата во 2021 година за најдобар играч во годината, а Меси кажа дека се восхитува на постигнувањето на Полјакот кој постигна 41 гол на 29 меча.

Полскиот напаѓач потоа кажа дека сакал Меси да има искрени зборови за наградата, а не шупливи и поради тоа Аргентинецот се навредил.