Меси пред потпис на нов договор со Барселона


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Како што пренесува „Мундо Депортиво“, Лионел Меси е блиску до потпис на нов договор со тимот на Барселона.

Весникот близок до каталонскиот клуб пишува дека аргентинскиот фудбалер ќе потпише нов тригодишен договор во следниот период.

Актуелниот договор на Лионел Меси со Барселона истекува во 2021 година, а пред еден месец истече клаузулата која му дозволуваше да си оди од клубот без никакво обесштетување.