Милан потврди: Пиоли заминува на крајот на сезоната


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Стефано Пиоли си замина од Милан, откако калчолигашот ја потврди информацијата преку официјалниот веб-сајт.

Пиоли имаше лоша сезона со Милан, односно рано ја загуби битката со Интер за титулата во Серија А.

Засега не е познато кој ќе биде нов тренер на Милан, но поранешниот италијански шампион преговара со неколку тимови.