Милан си најде засилување во Мадрид: Искусен Шпанец се сели на „Сан Сиро“

Милан игра одлично оваа сезона, а веќе размислува за засилувања со кои би можел да се вмеша во борбата за титулата во Серија А.

Шпанските медиуми пишуваат дека калчолигашот почнал преговори со шпанскиот играч Иско и се надева дека ќе може да го ангажира уште во јануари.

Иско и претходно се поврзуваше со трансфер во Милано, но шпанскиот фудбалер не сакаше да ја намали платата, па идејата на „росонерите“ им пропадна.

Иско минатата сезона настапи на 29 натпревари, а не се очекува да добие преголема шанса ниту кај Карло Анчелоти оваа година, па затоа ќе биде испратен на позајмица или продаден на Милан за сума од 18 милиони евра.