Миовски конечно даде гол, но Абердин никако да победи (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Абердин игра во очајна форма во последно време, а синоќа загуби од Сент Мирен (1-3) во меч во кој македонскиот напаѓач Бојан Миовски постигна гол.

Миовски конечно постигна гол за Абердин по долг пост, кој траеше од 12 ноевмри, но тоа не беше доволно за позитивен резултат на екипата.