Миовски конечно ја покажа својата девојка (Фото)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден од најдобрите фудбалери на Абердин и македонски репрезентативец Бојан Миовски ја покажа својата поубава половина во јавност.

Миовски ги воодушеви навивачите со неговата девојка, па тие преку социјалните мрежи испратија голем број пораки до голгетерот.